Wspólne, rodzinne gotowanie przynosi same korzyści. Kuchenne aktywności wspierają rozwój dziecka. Ucząc je praktycznych rzeczy, jednocześnie zachęcamy dziecko do kreatywności, spontaniczności i pokazujemy, jak należy planować. Co więcej, wspólne gotowanie to doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu, który możecie wykorzystać, by lepiej się poznać. Jednak po kolei.
Gotowanie to sztuka, ale też bardzo praktyczna umiejętność. Wymaga kreatywności, zdolności łączenia smaków, zapachów i faktur. To harmonia kontrastów. Wspólne przygotowywanie posiłków pobudza kreatywność u dziecka, ale także pozwala nabyć cennych umiejętności, uczy między innymi zaradności.
Wspólne gotowanie wymaga oczywiście zaangażowania, jednak na szczęście nie wiąże się z nadmiernym wysiłkiem. Przygotowywanie posiłków może stać się naturalnym sposobem rodzinnego spędzania czasu. Dlatego warto przekazywać dziecku tajne receptury i nauczyć je logistyki podczas robienia zakupów.
Kuchnia uczy zasad
Domowe warsztaty kulinarne to dobry moment na wprowadzenie kilku zasad. Bez tego gotowanie będzie chaotyczne i przypadkowe. A przecież podczas tego typu warsztatów istotna jest harmonia, nie tylko smaku.