Radio Kapitał stworzyliście w myśl hasła „Ja nie mam nic, ty nie masz nic – zakładamy radio”, ale żeby zachować precyzję, zaznaczę, że bazujecie na społecznym akcjonariacie. Tyle zdradzam, teraz ty wyjaśnij, na czym to polega.
Akcje radia można kupić podczas radiowych wydarzeń i w sklepie Fundacji Bęc Zmiana na Mokotowskiej 55. Kupno akcji działa jak cegiełka, z tym że ma ona dodatkowo taką funkcję, że dajemy osobom, które wsparły naszą inicjatywę, wpływ na rozwój radia. Na przykład dwa tygodnie temu zorganizowaliśmy walne zebranie akcjonariuszy, podczas którego osoby mające akcje mogły współdecydować, na co wydamy zebrane pieniądze. Zdecydowaliśmy, że fundusze wykorzystamy do stworzenia strony internetowej, a zakup sprzętu radiowego odłożymy na później.
Czyli wykupując akcje, wspieram was ideologicznie i strategicznie, a czy mogę też podsuwać pomysły na treści albo sama nadać coś w eter?
Jako akcjonariuszka masz prawo do uczestniczenia w zebraniach i decydowania o przyszłości radia, natomiast pomysł na treści może zgłosić każdy – w ramach open call. Nie trzeba być akcjonariuszem ani akcjonariuszką. Działamy jako radio społecznościowe, więc akcjonariusze nie mogą zażądać danej audycji, ale kolektywnie możemy stwierdzić, że jakiś temat jest ważny i chcielibyśmy go poruszyć na antenie. Każdy może zgłosić do nas swoją propozycję, ale odpowiedzialność i realizacja leżą po stronie autora czy autorki. Żeby dostać instrukcję, wystarczy napisać mail na adres radio.kapital2019@gmail.com. Audycję można poprowadzić w naszym studiu w Warszawie albo nagrać ją w domu i nam wysłać. Formy mogą być różne: set didżejski, publicystyka, rozmowa z ciekawą osobą. Duża część naszych audycji to właśnie sety muzyczne i pasma kuratorskie.