W przerwie między zebraniami online włączamy pralkę, lunch to często odgrzany obiad z wczoraj, w ciągu dnia pomagamy dzieciom w zdalnej nauce, na służbowe mejle odpowiadamy, kiedy maluchy pójdą spać. W trybie pracy zdalnej trudno z sensem rozdzielić czas pomiędzy obowiązki zawodowe i to, co zwykle robimy po godzinach. Ale nie tylko czas w pandemii stanął na głowie. Odkąd praca w domu to nasz chleb powszedni, inaczej patrzymy na domową przestrzeń. Kuchenny stół robi za biurko, szafka nocna dźwiga drukarkę, teczki i dokumenty leżą porozkładane na suszarce do prania. Też tak macie?

Dom i biuro pod jednym dachem
Mało przestrzeni do życia, a tu jeszcze praca domaga się miejsca w salonie. Tylko sprytne rozwiązania uratują nas przed chaosem w domu.
Tekst: Maja Wójcik
zdjęcia: materiały prasowe

Pranie w godzinach pracy
Gdyby nie zebrania na Zoomie, może byśmy nie zauważyli, jak głośno wiruje nasza stara pralka. I ta melodyjka na koniec. Obiecujemy sobie, że następnym razem ustawimy program na mniejsze obroty, a może nawet na czas zebrania uda nam się zamienić z kimś z domowników na miejsca i wyniesiemy się z łazienki. Żart? Niestety, nie wszystkim jest do śmiechu, dla wielu to pandemiczna codzienność. Wśród różnych prawd, które teraz do nas docierają, jest i ta, że bez nowoczesnej technologii byłoby nam jeszcze trudniej.
Nowoczesne pralki są ciche, energooszczędne, mają mnóstwo programów do wyboru
Często to drobiazgi zmieniają życie na lepsze. A z pewnością na wygodniejsze. Nowoczesne pralki są ciche, energooszczędne, mają mnóstwo programów do wyboru i wiele dodatkowych opcji. Do niedawna najbardziej kłopotliwe w domowym praniu było suszenie. Rozstawiona w salonie tradycyjna suszarka nie tylko go nie zdobi, ale przede wszystkim zajmuje dużo miejsca. Tu z pomocą przychodzi rozwiązanie w postaci suszarki automatycznej.

Czy suszarka to dobry pomysł?
Tylko jak zmieścić suszarkę w małej łazience, skoro pralka ledwo się mieści? I na to mamy odpowiedź. Można postawić jedną na drugiej! W ofercie marki Beko są płytkie pralki i kompatybilne z nimi suszarki. Wystarczy zamontować specjalny łącznik, który pozwoli ustawić suszarkę na pralce.
Zresztą, skoro suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Beko Slim MDF7444CXM ma tylko 46 centymów głębokości, zmieści się również w płytkiej wnęce łazienkowej. A do tego nie musi być podłączona do odpływu. Zbiornik z wodą odparowaną z ubrań jest wyjmowany i opróżniamy go samodzielnie, więc suszarka może stać w dowolnym miejscu.
Bez problemu włożymy do bębna płaszcze puchowe, a nawet kołdrę czy grube zasłony
Suszenie kołdry, zasłon i innych dużych rzeczy
Oba urządzenia mają wygodne drzwi o średnicy 38 centymetrów, czyli o kilka centymetrów większe niż drzwi w podobnych modelach. Dzięki temu bez problemu włożymy do bębna płaszcze puchowe, a nawet kołdrę czy grube zasłony. Co więcej, chociaż suszarki Beko Slim pozwalają zaoszczędzić ponad 20% przestrzeni w stosunku do tradycyjnych modeli, nie ustępują im w innych parametrach.
Na przykład zachowują pełną ładowność – 7 kilogramów – co oznacza, że wysuszymy całą wypraną odzież zaraz po wyjęciu z pralki. A co, jeśli nie mamy aż tyle? Od tego jest program Mini. Wysuszymy 1 kilogram prania w pół godziny. To wariant, który przyda się przed wielkim wyjściem – koniec z suszeniem kreacji żelazkiem w ostatniej chwili!

Łagodne obroty i niska temperatura suszenia chronią przed zniszczeniem nawet delikatne materiały
Suszenie bez prasowania
A skoro jesteśmy przy żelazku, warto wiedzieć, że z suszarką Beko Slim MDF7444CXM upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Wyprosimy z salonu nie tylko rozkładaną suszarkę, ale i deskę do prasowania. Dzięki temu, że obroty bębna w suszarce Beko Slim zmieniają kierunek – raz delikatnie kręci się w lewo, a raz w prawo – tkaniny tak się nie gniotą i po wysuszeniu nie trzeba ich prasować.
Łagodne obroty i niska temperatura suszenia chronią przed zniszczeniem nawet delikatne materiały. Jeszcze jeden mit został obalony: suszarki nie niszczą ubrań. Przeciwnie – jeśli będziemy korzystać z nich zgodnie z instrukcją, przedłużą życie naszych ubrań.

Materiał powstał we współpracy z marką Beko.
Chcemy wiedzieć co lubisz
Wiesz, że im więcej lajkujesz, tym fajniejsze treści ci serwujemy?